Szkoła podstawowa nr 1 Kolbuszowa

Gimnazjum warte polecenia

Wybierając szkołę dla swojego dziecka, chcemy dla niego jak najlepiej. Pragniemy, aby miejsce wybrane przez nas jako jego gimnazjum, było szkołą pełną możliwości, życia naukowego, ale także bezpieczeństwa zarówno w wewnątrz tej placówki oświatowej, jak i w drodze do niej.
Każdy rodzic doskonale zdaje sobie z tego sprawę, jak niezwykle trudno jest o takie miejsce. Obecnie szkoły nie stawiają na wszystkie te cechy, a poświęcają się maksymalnie jednej lub dwóm z nich. Z tego powodu można co prawda znaleźć szkołę o całkiem niezłym poziomie nauczania, ale z bardzo słabym dojazdem do niej. Można znaleźć szkołę bezpieczną, jednak nieposiadającą zbyt ciekawego i interesującego życia społecznego wewnątrz niej. Na szczęście istnieje taka szkoła, jak gimnazjum Kolbuszowa, gdzie wszystkie te najważniejsze dla rodzica cechy są zawarte, a uczęszczający do niego uczeń będzie posiadał jednakowo możliwie najlepsze warunki do nauki, przy zachowaniu należytego komfortu psychicznego, jak również dojazdowego.