Nauka w przedszkolu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (41)Przedszkole jest pierwszym miejscem, w którym dziecko spotyka się z nauką. Poznaje świat, uczy się pór roku, świąt, tradycji, zachowania, uczy się rozumieć świat i go odkrywać. Coraz częściej, w przedszkolu uczy się również języków obcych i innych umiejętności.
Jednakże, trzeba pamiętać, że do czynienia mamy z bardzo małymi dziećmi, które mają, co prawda, niezwykle chłonne główki i są bardzo rządne wiedzy. Jednocześnie, bardzo szybko się męczą, rozpraszają i przestają słuchać i uważać. Dlatego, ważne jest, żeby z przekazywanymi treściami i z nauką za wiele nie przesadzać, ponieważ można je tylko przeciążyć, zniechęcić i wzbudzić w dziecku niechęć do nauki. To nie są pozytywne objawy.
Edukacja przedszkolna powinna więc opierać się przede wszystkim na zabawie. Wszelkie treści można dziecku przekazywać podczas ciekawych i atrakcyjnych zajęć. Czy będą to zajęcia plastyczne, czy tańce, zawsze mogą być one tematyczne, a dzięki temu dziecko nauczy się, tego, czego chcemy by się nauczyło. I w ten właśnie sposób przygotujemy podstawę pod naukę szkolną.

Author:

Related Post

top