Gimnazjum w Kolbuszowej

Gimnazja i szkoły

Nie tak dawno dzieci kończąc szóstą klasę podstawówki, szły do gimnazjum. Miały wtedy około 13 lat. Niektórzy rodzice byli zadowoleni z istnienia gimnazjów, a inni uważali, że to niemądre rozwiązanie, przynoszące szkody dzieciom. Każdy ma na ten temat jakieś zdanie. Na dzień dzisiejszy gimnazjum stało się przeszłością, która prędko nie wróci.

Każde zagadnienie ma swoich zwolenników i przeciwników, oraz są osoby, które kompletnie nie mają zdania, ponieważ uważają, że wszystko zależy od danej jednostki i tego, jak ona poradzi sobie w życiu. Podejście do problemów jest sprawdzianem naszego charakteru oraz siły woli. Wszyscy chcemy wychować dzieci na mądre istoty, zadowolenie i usatysfakcjonowane. W tym celu, trzeba im jednak dawać dobry przykład. Wymaga to z pewnością poświęcenia i zaangażowania. Kolbuszowa to miejscowość, gdzie sporo dzieci spędza swoje dzieciństwo. Wiele z nich z pewnością po czasie wyjeżdża uczyć się lub pracować do Rzeszowa, gdzie mają większe możliwości rozwoju i zarobkowania.