Gimnazjum nr 2 Kolbuszowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Reforma szkolnictwa w Polsce

Wiele mówi się w ostatnim czasie o likwidacji gimnazjów i przekształceniu szkół podstawowych w ośmioletnie szkoły. Odbywa się to nieraz kosztem likwidacji bądź restrukturyzacji jednostek oświatowych. Instytucja gimnazjum została wprowadzona w Polsce pod koniec ubiegłego wieku. Jednakże obecny pracownicy Ministerstwa Edukacji stwierdziliśmy że obecny system się nie sprawdza i wracają do poprzedniego systemu, z ośmioletnią podstawówką i o rok starszą szkołą średnią. Jednym z miast, które dotknie ta reforma jest Kolbuszowa. To miasto we wschodniej Polsce, w województwie podkarpackim, gdzie przez blisko dwadzieścia lat prężnie działała szkoła gimnazjalna kształcąca kolejne pokolenia młodych Polaków. Jednak rok 2019 jest ostatnim w jej funkcjonowaniu. Wraz z nadejściem nowego dziesięciolecia będzie musiała się poddać reformie i ulec przekształceniu. Najprawdopodobniejszym scenariuszem jest utworzenie w obecnych pomieszczeniach dydaktycznych, miejsc do nauki dla uczniów najstarszych klas szkoły podstawowej.