Gim nr 2 w Kolbuszowej

Edukacja w Kolbuszowej

Pomimo tego, że Kolbuszowa to niewielka miejscowość w województwie podkarpackim, to może pochwalić się naprawdę prężnym poziomem edukacji. Nie tylko znajdują się tutaj placówki przedszkolne oraz podstawówki, ale również jest tutaj gimnazjum, jak również szkoły średnie. Na samym końcu można wspomnieć o szkołach wyższych, które również maja swoją miejscowość w tym uroczym miasteczku. Przy czym jednak warto również dodać, że placówki gimnazjalne nr 1 im. 11 Listopada i nr 2 im. Jana Pawła II już niedługo zakończą swoją działalność. Jak łatwo się domyślić jest to wszystko spowodowane reformą edukacyjną, która objęła likwidację klas gimnazjalnych. Co stanie się z budynkami – o tym zadecydują władze miasteczka, które na pewno rozsądnie zagospodarują tym terenem. Na pewno nikt nie pozwoli, aby puste sale lekcyjne stały puste, tylko zostaną wykorzystane w odpowiedni sposób. Być może na ich miejsce powstaną dodatkowe miejsca dla uczniów szkół podstawowych? Przekonamy się na pewno w najbliższym czasie.