„Elektryczny” przełom na cmentarzach
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kto by się spodziewał, że na polski cmentarz, który wydawał się być ostatnim bastionem tradycji i zadumy, dotrze w końcu nowoczesność. A jednak – jak pewnie wielu z nas zauważyło i tam dotarły już znicze elektryczne, które szybko mogą zmienić naturę tego charakterystycznego miejsca.

Znicze elektryczne, jak nietrudno się domyślić, dotarły do naszego kraju z Zachodu, choć – co znowu oczywiste – są produkowane w Chinach. Ich zastosowanie jest przeróżne – od dekorowania domu, przez dekoracje świąteczne, aż wreszcie po to, do czego zostały stworzone – zastosowanie ich jako tradycyjnych zniczy, stawianych na grobach naszych bliskich. I właśnie tym ostatnim zwyczajem warto się zająć szerzej, bo to właśnie on jest w Polsce najbardziej rozpowszechniony.

Znicze elektryczne pojawiły się na cmentarzach ze 2 czy 3 lata temu i początkowo były jedynie „dodatkiem” do wystroju grobowca, który można było zauważyć „gdzieniegdzie”. Z czasem jednak sytuacja się zmieniła, a znicze elektryczne stały się dla swych zwyczajnych odpowiedników poważnym konkurentem!

W zasadzie taki rozwój wypadków można było przewidzieć, gdyż znicze elektryczne stanowiące niejako lepszą wersję zwykłego znicza, mają mnóstwo zalet, których te ostatnie nie posiadają.Weźmy chociażby trwałość – zwykły znicz pali się maksimum tydzień. Znicz elektryczny – do 6 miesięcy! Zwykły znicz jest do wyrzucenia po jednym użyciu. W zniczach elektrycznych wystarczy wymienić baterie i postawić go na nowo.

Nietrudno zauważyć, że pojawia się tutaj aspekt ekonomiczny. Ci, którzy decydują się na znicze elektryczne zwyczajnie oszczędzają, bo znicze te można z powodzeniem stosować przez 2,3 czy 4 lata (o ile nikt ich nam nie ukradnie). I prawdopodobnie właśnie to przeważy o ostatecznym sukcesie, który znicze elektryczne prędzej czy później odniosą.

Pozostałe wpisy o szkole i nauce:

Author:

Related Post

top